Search

U okviru "Dijaloga za budućnost" dijalog o (socijalnom) poduzetništvu

U je Mostaru započela druga konferencija Platforme dijaloga u sklopu projekta Ujedinjenih nacija “Dijalog za budućnost” u suradnji s Predsjedništvom BiH. Konferencija, kojom se ovaj put obilježava Svjetski dan mira, pod nazivom “Mladi.Kultura.Obrazovanje”, nadovezat će se na zaključke prve i kroz tri odvojene tematske cjeline posvetiti detaljno ovim temama.

Konferenciji je prisustvovala rezidentna koordinatorica UN-a i rezidentna predstavnica UNDP-a Sezin Sinanoglu, koja je istaknula da se u travnju skupilo preko 150 ljudi iz civilnog društva, vlade, nacionalnih i internacionalnih partnera koji su se našli s tri predsjednika iz BiH da razgovaraju o izazovima pred kojim se našla naša zemlja te da se time nađe zajedničko razumijevanje što učiniti.

“Našli smo se s predsjednicima da započnemo dijalog budućnosti, danas smo u Mostaru da nastavimo taj dijalog, naš posao nije samo dijalog nego je da taj dijalog dovedemo na višu razinu, da smislimo konkretne ideje, prijedloge što se može učiniti”, kazala je ona.

Prisutnima se obratio i savjetnik predsjedavajućeg predsjedništva Dr. Dejan Vanjek.

“Temeljna ideja i cilj ovog poduhvata  jeste kreirati trajnu platformu za interakciju  s mladim ali i između njih, današnja konferencija je jedinstvena prilika u tom smislu za kretanje u susret interkulturalnom dijalogu i razumijevanju”, kazao je Vanjek.

Ljubo Bešlić, gradonačelnik Grada Mostara čestitao je dan mira i obratio se mladima, rekao je kako ova konferencija ima višestruko značenje, kako za BiH tako i za grad Mostar: “Veze i dijalog je vrlo važno ponovno izgraditi i obnoviti kako bi osnažili mir, kad to kažem mislim na stvaranje prijateljstva.”

Namik Hadžalić, zajednički koordinator projekta istaknuo je koji su to ciljevi, očekivanja, mehanizmi, rezultati i planirane aktivnosti projekta: “Cilj projekta jeste uspostaviti komunikaciju između mladih, pomoći im da se upoznaju jedni s drugima i da grade povjerenje te multikulturalno razumijevanje. I to s partnerstvom vlasti u BiH gdje će oni naći rješenje za probleme.”

Diskusija se vodila u nekoliko panela. U Panelu vezanom za zapošljavanje panelisti su bili Drago Gverić (ICBL), Meliha Gekić Lerić (INTERA) i Ranko Markuš, rukovodilac Projekta zapošljavanja mladih (YEP), koji se u svojim izlaganjima zalagao ne samo za poduzetničko obrazovanje, već i za poduzetnički pristup na radnom mjestu, za jačanje uloge javnih službi za zapošljavanje u karijernom savjetovanju, te za transformaciju civilnog društva u novu formu koja se zasniva na socijalnom poduzetništvu.

Inače, projekt traje do kraja ove godine, iako bi se trebalo nastojati s određenim aktivnostima šest mjeseci nakon nove godine, gdje bi projekt trebao preuzeti netko od lokalnih aktera i nastaviti ga dalje.

Druge objave u kategoriji